logo metkolor
Usługi i produkcjaReferencjeO nasKontakt
Malowanie proszkowe Lublin
Meble i wyroby kwasoodporne
Wyroby dla służby zdrowia
Przetyczki rolnicze
Inne wyrobu na zlecenie
Remont sprzętu medycznego

Malowanie proszkowe

Lakierowanie proszkowe (malowanie proszkowe) jest nowoczesną metodą malowania polegającą na pokryciu malowanego elementu farbą proszkową nałożoną elektrostatycznie za pomocą napylania.

Przykładem lakierowania, malowania proszkowego są typowe felgi samochodowe alumiowe lub stalowe. Używane felgi wymagają renowacji, które Firma Met-Kolor wykonuje od wielu lat. Na życzenie klienta felgi malujemy w dowolnym wybranym kolorze.

malowanie proszkowe felg aluminiowych malowanie proszkowe felg aluminiowych


Operacje renowacji:

  • piaskowanie (usunięcie starych powłok)
  • lakierowanie proszowkowe podkładem cynkowym
  • lakierowanie farbą proszkową poliestrową

renowacja felg stalowych

renowacja felg stalowych


Dzięki naładowaniu elektrostatycznemu proszek jest przyciągany do malowanej powierzchni co pozwala na pomalowanie  wszystkich powirzchni, równiez tych, które nie są bezpośrednio dostępne (wgłębienia, otwory, krawędzie wewnętrzne). Tak przygotowany element zostaje poddany obróbce termicznej w specjalnych piecach, w czasie której proszek topi się i dokładnie pokrywa malowany element. Proces wygrzewania przeprowadzany jest w zakresie temperatur pomiędzy 160 a 220 stopni Celcjusza, przy czym temperatura i czas zależą od rodzaju malowanych elementów i rodzaju zastosowanej farby proszkowej. Powłoki lakierowane proszkowo są trwałe i odporne na korozję. W celu zwiększenia odporności antykorozyjnej w warunkach zewnętrznych przed malowaniem stosowane są fosforanowanie żelazowe oraz proszkowy podkład cynkowy.

Copyright MET-KOLOR s.c., ul. Rapackiego 20, 20-151 Lublin, NIP: 712-10-21-447